Długopisy reklamowe Sosnowiec

Gadżety reklamowe Sosnowiec - AdPen

Długopisy reklamowe w Sosnowcu – jak znaleźć dobrego producenta?

Gadżety reklamowe to ważny element skutecznej strategii marketingowej. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego producenta artykułów promocyjnych?

Gadżet reklamowy powinien spełniać kilka funkcji. Do najważniejszych zadań artykułów promocyjnych można zaliczyć: budowanie relacji z konsumentami, zwiększanie świadomości marki i kreowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Dlaczego długopisy reklamowe są skutecznym narzędziem promocji?

Według raportu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych dotyczącego rynku gadżetów reklamowych Polacy najbardziej lubią artykuły promocyjne, które są przede wszystkim funkcjonalne i wyróżniają się jakością wykonania. Praktyczne upominki przydają się odbiorcom na co dzień i zostaną z nimi przez długi czas. Jakość wykonania świadczy o firmie – jeśli gadżet szybko się zepsuje, klient może mieć nienajlepsze zdanie o przedsiębiorstwie, od którego go dostał. Z kolei solidne produkty wpływają pozytywnie na odbieranie marki jako profesjonalnej i godnej zaufania.

Ze względu na praktyczność i ładny wygląd po długopisy z nadrukiem sięga wiele firm z różnorodnych branż. Zaletą tych artykułów promocyjnych jest ich uniwersalność, jak i niska cena. Nawet małe i średnie firmy mogą korzystać z tego typu narzędzi promocyjnych, ponieważ nie obciążają one zbytnio budżetu.

Długopis z nadrukowaną nazwą i logo firmy przy każdym użyciu przypomina odbiorcy o firmie. Dzięki temu łatwiej i szybciej ją zapamięta i będzie mieć do niej przyjazne nastawienie. Gadżety reklamowe są bowiem wręczane jako upominki, a każdy lubi je dostawać. Dodatkowo istnieje duża szansa, że inne osoby również zwrócą uwagę na gadżet reklamowy, jeśli wyróżnia się on oryginalnym designem.

Dobry producent długopisów reklamowych – czyli jaki?

W Sosnowcu istnieje wiele miejsc, gdzie można zamówić długopisy reklamowe. Należy jednak pamiętać, że taki spersonalizowany artykuł piśmienniczy będzie niejako wizytówką firmy, dlatego warto poświęcić nieco czasu, żeby znaleźć zaufanego, solidnego producenta. Dobre firmy zajmujące się produkcją artykułów promocyjnych są w stanie doradzić klientowi w kwestii m.in. wyboru materiału (długopis plastikowy, metalowy, papierowy), techniki nadruku (tampodruk, sitodruk, grawer laserowy), kolorystyki i samego nadruku. Długopisy, na których będzie nanoszone logo firmy, powinny być wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Nadruk powinien być wykonany z dużą precyzją – firmy korzystające z nowoczesnych technologii są w stanie idealnie odwzorować nawet najbardziej skomplikowany logotyp. Producent długopisów reklamowych powinien też być w stanie szybko reagować się na zmieniające się wymagania klienta, które często wynikają z dynamicznej sytuacji na rynku. Klient powinien wybrać firmę, która jest w stanie sprawnie przyjąć i zrealizować zamówienie, niezależnie od ilości zamawianych produktów.

Ostatnie artykuły

Byliśmy na tragach The PSI Trade Show 2020!

Byliśmy na tragach The PSI Trade Show 2020!

Za nami kolejne wielkie wydarzenie! Zespół AdPen miał tym razem okazję uczestniczyć i prezentować swoje produkty na znakomitych tragach The PSI Trade Show 2020! To największa w Europie (a może i na świecie!) impreza w branży producentów i dystrybutorów artykułów promocyjnych!

Tampodruk, czyli jak spersonalizować długopisy reklamowe

Tampodruk, czyli jak spersonalizować długopisy reklamowe

Skuteczne działania promocyjne leżą u podstaw sukcesu wielu znanych marek i przedsiębiorstw. Spersonalizowane, oznakowane produkty stanowią silne narzędzie marketingowe – reklamują firmę tak długo, jak długo są w czyimś posiadaniu. W końcu – w przeciwieństwie do ulotek – nikt nigdy nie wyrzuca niezapisanego notatnika czy działającego pisaka.

Mózg ludzki nieświadomie zapamiętuje logo lub logotyp znajdujący się na konkretnej rzeczy, co może się przekładać na wybór produktów danej marki w przyszłości. I właśnie dlatego tak istotna jest dobrze zbudowana identyfikacja wizualna firmy oraz skuteczne komunikowanie jej potencjalnym klientom.

W końcu reklama jest dźwignią handlu, dlaczego by więc nie zacząć od reklamy na czymś, co przyda się każdemu, czyli na długopisie?

Różne rodzaje długopisów marketingowych z nadrukiem

Niezależnie od wielkości firmy oraz branży, w której się specjalizuje - długopisy reklamowe z nadrukiem są jedną z najpopularniejszych form autopromocji na rynku.

Dostępne są one w szerokiej palecie rozmiarów i form – z niebieskim, czarnym lub kolorowym tuszem, zwykłe, kulkowe czy żelowe. Są łatwe i szybkie w produkcji, niewielkie - więc ich gabaryty nie będą stanowiły problemu dla osoby obdarowanej - i użyteczne. Długopisy reklamowe z nadrukiem stanowią miły podarunek połączony z subtelną, nienachalną reklamą - i tak właśnie działa dobry marketing!

Popularność tego gadżetu polega na jego praktyczności - kto z nas nie znalazł się kiedyś w sytuacji, w której pilnie potrzebował czegoś do pisania? To niepozorne narzędzie piśmiennicze potrafi na długie lata zagościć w naszym domu lub otchłani plecaka. Warto więc zadbać o to, aby znajdujące się na nim nadruki były wykonane w estetyczny i trwały sposób.

Znakowanie długopisów reklamowych metodą tampodruku

Nadruk, czyli dowolny napis lub logo firmy, może być umieszczone na artykule za pomocą techniki, która nazywa się znakowaniem. Znane są różne sposoby przeprowadzania tego procesu, a jednym z nich jest tampodruk.

Nazwa tej metody pochodzi od miękkiego stempla – inaczej zwanego tamponem - który służy do nakładania farby drukarskiej na produkt. Technika ta idealnie nadaje się do nakładania nadruku na małe, nieregularne i chropowate powierzchnie, jest bowiem niezwykle precyzyjna. Tampodruk bardzo dobrze utrzymuje się na takich materiałach, jak:

  • plastik,
  • guma,
  • szkło,
  • ceramika,
  • a nawet pianka poliuretanowa.

Tampodruk sprawdza się także w towarzystwie drewna, dlatego jest używany do znakowania ołówków marketingowych.

W przeciwieństwie do innej, popularnej metody, jaką jest sitodruk, tampodruk umożliwia wykonanie znakowania wielokolorowego. Za wysoką trwałość nadruku na długopisach marketingowych odpowiadają specjalne farby przemysłowe, dostępne w palecie kolorów Pantone oraz RAL. Należy pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni przedmiotu przed poddaniem go procesowi nałożenia tampodruku.

Jeśli zatem zależy Państwu na zaoferowaniu swoim klientom lub potencjalnym klientom eleganckiego gadżetu, jakim są znakowane tampodrukiem długopisy marketingowe, to serdecznie zachęcamy do wypróbowania tej metody.

Exito Group z AdPen rozszerza działalność – nowa współpraca z agencją reklamową Promoteca.

Exito Group z AdPen rozszerza działalność – nowa współpraca z agencją reklamową Promoteca.

Mamy kolejną świetną wiadomość! Exito Group właściciel marki AdPen podpisało umowę na dystrybucję długopisów reklamowych i innych artykułów reklamowych przez agencję Promoteca.