Jak stworzyć wyróżniające się długopisy reklamowe?

Jak stworzyć wyróżniające się długopisy reklamowe?

Długopisy z nadrukiem są w stanie pomóc w budowaniu marki i przyciąganiu nowych klientów. Jednak z tego rozwiązania korzysta wiele firm i dlatego tak ważne jest, aby wyróżnić swoje produkty na tle innych. Dzięki temu nie tylko spełni się marketingową funkcję, jaką dają długopisy reklamowe, ale pozwoli także na wyodrębnienie i rozwój swojego przedsiębiorstwa. Oto trzy sposoby na zaprojektowanie unikatowych gadżetów.

1. Odpowiedni dobór kolorów

Przeprowadzono tysiące badań, które jasno stwierdzają, że niektóre kolory lepiej wpływają na konsumentów niż inne. Co ważne, w różnych branżach można uzyskać zupełnie inne efekty. I tak w gastronomii odcienie zieleni nie są postrzegane najlepiej, to tak jak już w przypadku biur projektowych czy organizujących wydarzenia będą odbierane bardzo pozytywnie. Warto więc zapoznać się z normami, jakie są ustanowione dla branży, jednak tu trzeba uważać na nudę i powtarzalność. Nie jest tak, że do danej działalności pasuje tylko jeden konkretny kolor. Przeważnie jest to dość szeroka paleta barw, którą można swobodnie komponować wedle własnego uznania. Im więcej w tym wszystkim kreatywności, tym lepiej.

Długopisy reklamowe często są w jednolitym kolorze białym, niebieskim lub czarnym. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej adekwatne dla wielu przedsiębiorstw, jednak aby się wyróżnić, warto postawić na nieco inne odcienie. Jaskrawe, odważne barwy również mogą być eleganckie, jeśli będą połączone z deliktami dodatkami. Dobrym zabiegiem jest również zastosowanie kilku kolorów. Świetnie sprawdza się to w przypadku długopisów Kalido, w których to możliwość połączeń jest praktycznie nieograniczona.

Ważne! Zaletą korzystania z jasnych kolorów jest też to, że takie długopisy z nadrukiem mogą posiadać bardziej czytelne informacje i łatwiej na nich zaprezentować logo lub hasło.

2. Wysoka jakość

Długopisy reklamowe z nadrukiem wpływają na klientów tak długo, ile czasu nadają się do użycia. Jeśli więc popsują się chwilę po wręczeniu lub też korzystanie z nich nie będzie komfortowe, to nie spełnią one swojego promocyjnego zadania. Cena zakupu nawet bardzo wysokiej jakości długopisów nie jest wygórowana, dlatego warto zastanowić się nad tym, ile wyniesie faktyczny koszt takiej kampanii marketingowej. Można wydać kilkadziesiąt złotych mniej, jednak często przełoży się to na o wiele krótszą reklamę. Długopisy reklamowe, które są wykonane z trwałych materiałów i posiadają niezawodne elementy, mogą służyć latami, dzięki czemu cały czas będą wpływać nie tylko na tę osobę, która nimi pisze, ale także na wszystkich ludzi z jej otoczenia.

3. Przemyślany projekt

Na długopisach reklamowych można umieścić:

  • logo,
  • nazwę,
  • slogan,
  • nr telefonu,
  • adres strony internetowej,
  • zachęcenie do działania (np. „odwiedź nasz sklep”).

Kiedy korzysta się tylko z nielicznych informacji, o wiele łatwiej jest zainteresować klienta i sprawić, że on sam będzie chciał więcej dowiedzieć się o firmie. Przeładowanie grafikami, logotypami czy tekstami nie jest dobrą praktyką przy projektowaniu produktów promocyjnych. Długopisy reklamowe powinny w stonowany sposób wpływać na odbiorców, więc w niektórych przypadkach zamienienie ich w krzykliwy baner może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Kategorie artykułów

Ostatnie artykuły

Targi RemaDays 2019 za nami. Dziękujemy, że byliście tam z nami.

Targi RemaDays 2019 za nami. Dziękujemy, że byliście tam z nami.

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii w Warszawie – RemaDays to zawsze ważne wydarzenie dla naszej firmy. To event, podczas którego świtowi liderzy z branży reklamowej prezentują swoje produkty. Czyby z tego nie skorzystać? W tym roku prezentowaliśmy nasz nowy długopis reklamowy – Kalido.

Co umieszczać na długopisach reklamowych?

Co umieszczać na długopisach reklamowych?

Zainwestowanie w długopisy reklamowe to jedna z najlepszych decyzji, jakie może podjąć każda firma chcąca zwiększyć swój zasięg marketingowy. W przeciwieństwie do innych form promocji, przybory do pisania są narzędziami, z których potencjalni klienci mogą korzystać na co dzień, a tym samym ciągle mają styczność z informacjami zawartymi na tych przedmiotach. I tu pojawia się pytanie – co nanieść na długopisy reklamowe, by wpływać na odbiorców?

Wydarzenia, na których można wręczać długopisy reklamowe

Wydarzenia, na których można wręczać długopisy reklamowe

Marketing występuje w wielu formach, a jednym z najbardziej skutecznych jest kontakt osobisty. To zaskakujące, jak wiele można uzyskać dzięki prostym zabiegom, takim jak rozmowa z klientami, uściśnięcie ich dłoni, podziękowanie za zaufanie. Wręczanie drobnych upominków potęguje pozytywny odbiór firmy i sprawia, że ludzie zapamiętują ją na dłużej.