Jakie są marki długopisów?

Jakie są marki długopisów?

Marki długopisów dostępne w Polsce to między innymi Parker, Waterman, Montblanc i Montegrappa. Inni powszechnie znani producenci to między innymi Donau, Pentel oraz BIC.

Marki długopisów – które wybrać?

Wybierając długopis warto kierować się nie tylko renomą danej marki, ale również konkretnymi jego cechami – które zawsze powinny być dopasowane do potrzeb użytkownika. Innego typu długopis sprawdzi się do sporządzania regularnych notatek, inny do napisania ważnego egzaminu, z kolei na produkt jeszcze innego typu warto postawić wtedy, kiedy wybieramy długopis z reklamą naszej firmy. Decydując się na wybór określonego długopisu – zwróćmy uwagę na jego trwałość, design oraz efekt, jaki zapewnia (a więc na formułę i kolor). Sugerowanie się samą w sobie marką nie zawsze będzie odpowiednim kryterium podczas podejmowania decyzji.

Marki długopisów – co warto wiedzieć?

Aktualnie na rynku długopisów znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju polskich i zagranicznych marek. Nie wszyscy wiedzą, że prototyp współczesnego długopisu powstał w 1888 roku – w trakcie prób wynalezienia urządzenia, które umożliwiłoby pisanie po skórze (czego nie potrafiły w tamtym czasie pióra wieczne). Obecnie wyróżniamy kilka najważniejszych rodzajów długopisów – między innymi długopis olejowy (atramentowy), żelowy czy tak zwany „cienkopis”. Oczywiście fajnie posiadać wiedzę czym różni się pióro kulkowe od długopisu.