Jak zaprojektować logo na długopis reklamowy?

Jak zaprojektować logo na długopis reklamowy?

Rozpoznawalność marki jest istotnym aspektem poprawy biznesu i wpływów firmy. Zwykle powodem, dla którego klient wybiera dany produkt, jest fakt, że miał on wcześniej styczność z logo. Umieszczanie ich na długopisach promocyjnych jest niezwykle ważne, jednak trzeba wiedzieć, jak poprawnie zaprojektować logo, by przyniosło korzyści. Od czego zacząć?

Dlaczego logo jest tak istotne?

Niemal każdy zakupiony przedmiot można nabyć w dowolnym innym sklepie, od jakiejkolwiek innej firmy, za każdą inną cenę. Przy tak dużej różnorodności wyboru, dlaczego ludzie decydują się zazwyczaj na te same rzeczy? Wszystko sprowadza się do tożsamości. Oczywiście, produkty są użyteczne i konieczne, ale wybór firmy wiąże się z tym, że ludzie chętniej wydadzą pieniądze na coś, co wydaje im się znane, nawet jeśli jedynym wspólnym elementem jest logo.

Długopis reklamowy z nadrukiem jest więc świetnym rozwiązaniem dla tych wszystkich firm, które chcą zwiększyć swoją rozpoznawalność. Dla początkujących przedsiębiorców mogą być też jedynym opłacalnym rozwiązaniem, które pozwoli zostać zauważonym przez klientów. Kojarzenie marki, nawet podświadome, to bardzo potężne narzędzie, które wpływa na wiele decyzji konsumenckich i nie można go bagatelizować.

Jak zaprojektować logo, które działa?

Projektując logo na długopis promocyjny trzeba zdawać sobie sprawę z wielkości danego przedmiotu i jego specyficznej budowy. Dla przykładu El Primero oferuje szeroki, prosty klip, na którym bez problemu można umieścić nawet najbardziej szczegółową grafikę. Dodatkowo na korpusie zmieszczą się też inne elementy graficzne, dzięki czemu można uzyskać niepowtarzalny efekt.

Ważne! Logo na produktach promocyjnych nie musi być ostentacyjne – niekiedy wystarczą delikatne akcenty w połączeniu z kolorami firmowymi, by taka kompozycja została zapamiętana przez klientów.

Oto kilka ogólnych kroków, które należy wykonać, podczas projektowania swojego logo:1

  1. Poznaj specyfikę rynku, na którym działasz. Obecnie na świecie funkcjonuje niezliczona ilość firm, a każdego dnia przybywają kolejne. Konieczne jest wyróżnienie się na tle konkurencji, a przemyślane i ciekawe logo może w tym znacznie pomóc. Warto więc zbadać rynek pod tym kątem, by znaleźć coś szczególnego i wyjątkowego. Logo może, ale nie musi być oczywistym nawiązaniem do działalności.
  2. Dopasuj logo do innych narzędzi marketingowych. Długopis promocyjny może zawierać w sobie kilka odmiennych elementów graficznych. Połączenie logo ze sloganem, danymi kontaktowymi, kolorami firmowymi i obrazem może również sprawiać ogromne wrażenie na użytkownikach, jednak tylko wtedy, gdy wszystkie z tych składowych są spójne i mają jeden styl.
  3. Bądź pewien, że klient zobaczy to, co chcesz. Osobie z wewnątrz ciężko jest niekiedy zobaczyć mankamenty pewnych narzędzi marketingowych. Projektując logo na długopis reklamowy z nadrukiem warto więc zapytać się innych osób o to, co o tym sądzą. Zebranie opinii może przyczynić się do znacznego polepszenia końcowego efektu.

Kategorie artykułów

Ostatnie artykuły

Targi RemaDays 2019 za nami. Dziękujemy, że byliście tam z nami.

Targi RemaDays 2019 za nami. Dziękujemy, że byliście tam z nami.

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii w Warszawie – RemaDays to zawsze ważne wydarzenie dla naszej firmy. To event, podczas którego świtowi liderzy z branży reklamowej prezentują swoje produkty. Czyby z tego nie skorzystać? W tym roku prezentowaliśmy nasz nowy długopis reklamowy – Kalido.

Jak stworzyć wyróżniające się długopisy reklamowe?

Jak stworzyć wyróżniające się długopisy reklamowe?

Długopisy z nadrukiem są w stanie pomóc w budowaniu marki i przyciąganiu nowych klientów. Jednak z tego rozwiązania korzysta wiele firm i dlatego tak ważne jest, aby wyróżnić swoje produkty na tle innych. Dzięki temu nie tylko spełni się marketingową funkcję, jaką dają długopisy reklamowe, ale pozwoli także na wyodrębnienie i rozwój swojego przedsiębiorstwa. Oto trzy sposoby na zaprojektowanie unikatowych gadżetów.

Długopisy reklamowe – plastikowe czy metalowe?

Długopisy reklamowe – plastikowe czy metalowe?

Długopisy są użytecznym i opłacalnym sposobem promowania firmy, organizacji lub wydarzenia. W przeciwieństwie do innych produktów promocyjnych korzysta się z codziennie, a często nawet przekazuje z rąk do rąk. Decydując się jednak na długopisy reklamowe warto zastanowić się nad tym, które z nich będą najbardziej pasować do danego przedsiębiorstwa. Kiedy więc lepiej jest wybrać plastikowe, a kiedy metalowe modele?