Jak przechowywać długopisy?

Jak przechowywać długopisy?

Długopisy powinny być przechowywane w oparciu o kilka istotnych kryteriów – między innymi w pionie (aby nie wyciekał z nich tusz), suchym miejscu oraz stabilnej temperaturze.

Przechowywanie długopisów – o czym pamiętać?

Długopisy plastikowe warto przechowywać zarówno:

·      w zamkniętym pojemniku (na przykład piórniku) – który zapewni im między innymi ochronę przed kurzem

·      poza miejscem, gdzie bezpośrednio docierają promienie słoneczne – których działanie może doprowadzić do wyschnięcia długopisu

·      w dedykowanym do tego stojakom – które możemy umieścić na przykład na biurku (tak, aby długopisy zawsze znajdowały się pod ręką)

W czasie przechowywania długopisów w wybranym przez nas miejscu – powinniśmy pamiętać o ich regularnym rozpisywaniu (tak, aby zapobiegać wysychaniu tuszu).

Przechowywanie długopisów – dla kogo? 

Przechowywanie długopisów zgodnie z zasadami to rozwiązanie dla osób, które chcą zachować swoje narzędzia do pisania w jak najlepszym stanie. Odpowiednie przechowywanie sprawia, że długopis nie tylko wolniej ulega zniszczeniu, ale także nie zmienia się jakość jego tuszu – dzięki czemu pisze płynnie przez dłuższy czas. Również gdy zastanawiamy się jaki długopis na maturę będzie właściwy to on musi być także właściwie przechowywany. Właściwe przechowywanie długopisów to również troska o ich niewysychanie. Im więcej uwagi poświęcimy zasadom bezpiecznego przechowywania produktów tego typu – tym większe prawdopodobieństwo, że posłużą nam przez wiele miesięcy!